Preparaty do włosów przetłuszczających się

Włosy skłonne do przetłuszczania się to koszmar większości nastolatek. Również wiele dojrzałych kobiet narzeka na nadmiernie przetłuszczające się włosy.

Jaka jest przyczyna nadmiernie przetłuszczających się włosów? Jest to sprawa ściśle powiązana ze zmianami hormonalnymi, którymi podlega człowiek. Okres dojrzewania to moment intensywnej produkcji hormonów płciowych, które intensyfikują czynności wydzielnicze gruczołów łojowych (znajdujących się m.in. na skórze głowy). Efektem jest nie tylko trądzik, ale i tłuste włosy.

Wraz z przejściem przez okres dojrzewania płciowego, nadmierna aktywność gruczołów łojowych ustaje, jednakże u części osób skłonność do nadmiernego przetłuszczania się włosów pozostaje nawet przez całe życie!

Przetłuszczone włosy wyglądają bardzo niechlujnie, często wydzielają nieprzyjemny zapach, mają tendencję do łupieżu. To prawdziwy problem natury nie tylko kosmetycznej – wywiera również silne negatywne skutki psychiczne.

Pielęgnacja włosów tłustych powinna polegać na stosowaniu wysokiej jakości kosmetyków do włosów, których celem jest normalizacja procesu wydzielania łoju. Najlepszym miejscem do nabycia tego typu kosmetyków nie jest drogeria, lecz apteka! Włosy tłuste lepiej niż włosy suche znoszą zabiegi fryzjerskie (np. farbowanie) – warto porozmawiać z fryzjerem stylistą o ewentualnej zmianie koloru.